The Race to Greatness: Unveiling the Extraordinary Skill of MotoGP’s Finest Riders in the 2023 Full-time Lineup

P1racenews AI automatic summary:

Many riders got their time in a spotlight in a topsy-turvy, exhilarating, injury-riddled 2023 MotoGP season – but how did they compare?

Azért ismerjük el a frissen koronázott, kétszeres világbajnok Pecco Bagnaia-t, mert az idény végén elért helyezések alapján mérjük a MotoGP sikerét. Azonban az aszfalton nyújtott teljesítményen túl más tényezők is szerepet játszanak a teljes szezon során – és itt jönnek képbe a szezonvégi versenyzői rangsoraink. Minden futamhétvége után pontoztam a rajtrácsot annak alapján, hogy hogyan teljesítettek nem csak a fő eseményben, hanem a szombati sprintversenyen is. Az állandó résztvevők átlagos rangsorolási pozícióját alapul véve – de időnként korrekciókat téve az általános tendenciák és a versenyzők valós részvételi száma miatt (amely nagyban változik az általános sérülési aránynak köszönhetően) – a következő végső szezon végi versenyzői rangsort kaptuk. Mir Joan, a Repsol Honda versenyzője, és korábbi világbajnok a lista utolsó helyén sem okoz meglepetést, miután igazán gyenge szezont zárt 2023-ban. Gyakran küzdött, hogy csak az ellenőrző zászlót meglássa, nemhogy a versenyek megnyerésére alkalmas versenyzőnek látszott volna. Emellett még rosszabbul esett, hogy csapattársa, Marc Marquez és más Honda versenyzők, mint például az egykori Suzuki csapattársa és 2023-as futamgyőztes Alex Rins, néha sokkal jobb eredményeket értek el. Nagy részét a szezonnak úgy éreztük, hogy Taka Nakagami mindenekelőtt csak a minimálisra törekszik. Ezt nem feltétlenül neki lehet keserűsíteni, tekintve, mennyire nehéz a Honda motorot vezetni – ami azt is bizonyítja, hogy óvatosságának (amely még mindig 12 verést eredményezett) köszönhetően ő volt az egyetlen állandó Honda versenyző, aki nem hiányzott versenyekről sérülés miatt 2023-ban. Természetesen igazságtalan, hogy Pol Espargaro ilyen alacsony helyen szerepel ezen a listán, ami teljesen nem az ő hibájából történt. Még a szezon előtt súlyosan megsérült, amikor egy kerékfalnak ütközött Portimaóban, és az életét veszélyeztető sérülések tönkretették a többi szezont. A szezon végére még mindig nem volt teljesen egészséges, nem meglepő, hogy a KTM meglehetősen keményen úgy döntött, hogy kirúgja őt, így helyet csinálva Pedro Acostának a Gas Gas csapatban, de még kérdés, hogy egy év szabadság hogy segít-e Espargaronak visszatalálni az útra. Talán senki sem volt olyan tipikus szezonban, mint Jack Miller, az új KTM aláírása, aki alkalomadtán bebizonyította, hogy még mindig rendelkezik futamgyőzelmet érő tempóval, de hiányzik belőle a konzisztencia, hogy bajnoki címvadász legyen. Állandóan legyőzte csapattársa, Brad Binder, a gyakran megmutatta a maga legrosszabb ellenségének (önmagának) is, a szezon legsikeresebb versenyén vezetve, amikor egy könnyű győzelem felé tartva kiesett a vezető helyről Valenciában. Természetesen Enea Bastianini szezonja sérülés miatt volt hátráltatva, és ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni, amikor az évre tekintünk. Azonban nagy részében nem sérült meg – és az alatt az idő alatt fair azt mondani, hogy nehézségei voltak az összeszokással.